پروژه چابکسر

سر فصل های این پروژه

بهترین گزینه برای سفر و تفریح در شمال کشور که به دو استان گیلان و مازندران نزدیک است شهر زیبای چابکسر است. چابکسر، شهری مرزی بین دو استان است. تلفیقی از دریا و جنگل در این شهر شمالی دیده می شود. شهرستان چابکسر از توابع شهر رودسر به شمار می رود و در 30 کیلومتری آن واقع شده است. این شهر شمالی، از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوه های البرز، از شرق به شهر رامسر و از غرب هم به کلاچای منتهی می شود.

اگر از سمت تهران به چابکسر حرکت می کنید، بعد از یک سفر 5 ساعته به مقصد می رسید. اگر از شهر رشت به سمت چابکسر حرکت می کنید بعد از پشت سر گذاشتن شهر لاهیجان و شهر لنگرود به کلاچای و بعد از چند دقیقه به مقصد می رسید.

شغل اغلب مردم چابکسر کشاورزی، باغداری و چایکاری است. انواع شیرینی، مرکبات، ماهی های صید شده از دریای خزر، چای، برنج و ترشیجات مهم ترین محصولاتی هستند که می توانید به بازارهای محلی چابکسر بروید و خریداری کنید.

جاذبه های دیدنی و گردشگری چابکسر :

1. روستای زیبا و دیدنی سرولات
روستای زیبا و دیدنی سرولات، یکی از جاهای دیدنی شهر چابکسر است. چابکسر به دلیل داشتن رستوران های خاور خانم و فاطمه خانم در بین گردشگران شناخته شده است. این رستوران ها با چشم اندازی از منظره جنگل و رودخانه دارای غذاهای محلی مانند: کباب ترش، میرزا قاسمی، مرغ شکم و … هستند. بهترین زمان برای سفر به این منطقه زیبا فصل بهار و تابستان است.

2. چشمه آب معدنی سجیران
چشمه سجیران در منطقه سجیران واقع شده است. این منطقه به دلیل داشتن چشمه آب معدنی، چند سالی هست که مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. آب معدنی این چشمه برای درمان سنگ کلیه و بیماری های پوستی مفید است.

3. روستای فرهنگی قاسم آباد
روستای قاسم آباد در کیلومتر 25 جاده رودسر به چابکسر قرار دارد. این منطقه دارای طبیعت سرسبز و زیبا است. لباس های قاسم آبادی که در یکی از جشنواره های بین المللی مد و پوشاک برترین عنوان لباس های محلی را از آن خود کرد نشان دهنده فرهنگ غنی و دیرینه این منطقه است.

4. قلعه تاریخی بندبن
قلعه ای قدیمی و تاریخی، با ارتفاع 12 متر در روستای قاسم آباد واقع شده است. این بنای تاریخی، در گذشته مکانی برای دیده بانی دفاعی در برابر حملات دشمنان بوده است.
مشخصات فنی زمین : این زمین 7000متر مربع هست بر حاشیه دریا دئر تا دور این زمین دیوار کشیده شده مجوز ساخت آماده میباشد سند 6 دانگ و تک برگ داخل این بنا ساخته شده است که 70 متر بر دریا را داردویو جنگل و دریا میباشد

دیگر پروژه های ما: